Informacja o zakończeniu szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP

Informacja o zakończeniu szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP

W dniu 30 maja 2017 w remizie OSP Szynkielów odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu wieluńskiego.

W szkoleniu uczestniczyło 27 druhów z jednostek OSP w Szynkielowie, Wieluniu, Pątnowie, Skomlinie, Głuchowie, Drobnic, Rychłocic, Białej. W podsumowaniu szkolenia udział wzięli miedzy innymi: wójt gminy i jednocześnie prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP w Konopnicy dh Grzegorz Turalczyk, przedstawiciele komendy powiatowej PSP w Wieluniu mł. bryg. Jarosław Konieczny, mł. asp. Jacek Bednik, komendant gminny ZOSP w Konopnicy dh Leszek Graczyk, dh Rafał Kolanek prezes zarządu ZOSP w Szynkielowie.

Wyróżnienia z rąk Wójta gminy Konopnicy otrzymali druhna Marta Gronek za zapał i dobre wyniki w szkoleniu oraz mł. asp. Jacek Bednik za zaangażowanie w szkolenie.

Powyższe szkolenie było prowadzone przez strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Wieluniu.

Szkolenie mogło się odbyć dzięki uprzejmości właściciela firmy „Złomobet” Pana Sławomira Gurazdy, który udostępnił bezpłatnie (po raz kolejny) sprzęt do ćwiczeń.

100_1462100_1473100_1465100_1463