Zakończenie szkolenia podstawowego strażaków OSP

W dniu 20 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP z terenu powiatu wieluńskiego. Było to kolejne szkolenie według nowego sytemu, które obejmowało miedzy innymi obowiązkowy test w komorze dymowej i zajęcia ratownictwa technicznego. Powyższe szkolenie ukończyło 36 druhów z jednostek OSP z Dąbrowy, Białej, Czarnożyłach, Konopnicy, Szynkielowa, Mokrska, Ożarowa, Skomlina, Czernic, Opojowic, Brzozy, Niemierzyna, Kadłuba, Rudy, Załęcza Wielkiego, Wichernika, Kraszkowic, Krzeczowa. Powyższe zakończenie odbyło się w nowo wyremontowanej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie.

Szkolenie było prowadzone przez strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Wieluniu oraz ośrodka szkolenia komendy wojewódzkiej (test w komorze dymowej). Ponadto zajęcia szkoleniowe prowadzono w zakładzie Złomobet. Dzięki uprzejmości właściciela firmy Pana Sławomira Gurazdy strażacy mogli ćwiczyć w zakresie ratownictwa technicznego.

Najlepszymi osiągnięciami w nauczaniu i dużemu zaangażowaniu w szkoleniu wykazał się dh Dominik Sułkowski z OSP w Dąbrowie.