Trasa nad Morskie Oko, czyli jak bezpiecznie zaplanować górską wędrówkę?

Mieszkańcy Tatr oraz miłośnicy górskich wędrówek zgodnie twierdzą, że Morskie Oko to jedno z najpiękniejszych miejsc w południowej części Polski. Nic więc dziwnego, że każdego roku można znaleźć tysiące turystów wędrujących wyznaczonym do niego szlakiem. Choć dotarcie do Morskie Oko Zakopane możliwe jest dzięki wybraniu szlaku dla początkujących wędrowców, bardziej doświadczeni piechurzy powinni zdecydować się na trasę, w której Morskie Oko będzie zaledwie przyjemnym wstępem do dalszej drogi. 

Skąd bierze się popularność Morskiego Oka? Dlaczego to właśnie tam każdego roku możemy zaobserwować tłumy wędrowców? Jak przygotować się do górskiej wędrówki? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w poniższym artykule! 

Dlaczego warto wybrać się nad Morskie Oko? 

Morskie Oko Zakopane to atrakcja turystyczna, która będzie idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych ze względu na stosunkowo łatwy i niewymagający doświadczenia szlak. I choć zdecydowanie Morskie Oko jest jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych, które dostępne są na terenie południowej Polski, już po drodze możemy dostrzec piękno jakim człowieka obdarzyła matka natura. Bez względu na porę roku, warto zaplanować wycieczkę nad Morskie Oko, ponieważ występująca tam roślinność pokaże nam to, co w niej najlepsze. Morskie Oko Zakopane to nie tylko główny cel wędrówki, ale także przystanek dla nieco bardziej doświadczonych wędrowców, którzy w pobliżu jeziora znajdą dla siebie wymagające trasy, które prowadzą do najwyższych szczytów w kraju. 

Jak dotrzeć nad Morskie Oko? 

Dotrzeć nad Morskie Oko Zakopane możemy za pomocą kilku szlaków, które są odpowiednie dla początkujących, jak i doświadczonych wędrowców. Zanim jednak pojawimy się na wybranym przez nas szlaku, musimy dotrzeć autem najlepiej na parking przy Palenicy Białczańskiej. Warto jednak pamiętać, że w sezonie może zabraknąć miejsc parkingowych, a namnożyć turystów przez co nasza wyprawa może się wydłużyć w czasie. Z Palenicy Białczańskiej czeka nas ośmiokilometrowy spacer do Morskiego Oka, dość prostą i niewymagającą trasą. 

About the author